غرفه سازی

پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو میلان ۲۰۱۵ ایتالیا

پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو میلان ۲۰۱۵ ایتالیا

آوریل 27, 2015
|
0 نظرات
|
اکسپو 2015

اکسپو ۲۰۱۵

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران : شرکت سهامی نمایشگاهها به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران با تشکیل یک تیم مجرب و آزموده و ماهها تلاش شبانه روزی در نمایشگاه اکسپو میلان شرکت نمود.

این گزارش حاکی است : با تلاش ۷ کمیته  به شرح ذیل  در زمینه های تخصصی، مرتبط با کار هر کمیته در جهت معرفی توانمندی های متخصصین و دانشمندان و هنرمندان ایرانی به نمایش گذاشته شده است: کمیته معماری و اجرا، کمیته کشاورزی و تغذیه، کمیته گردشگری و صنایع دستی ، کمیته فرهنگ و هنر، کمیته محیط زیست، انرژی و فناوریهای جدید ، کمیته علمی و فناوری ، کمیته تبلیغات.

محل استقرار پاویون ج.ا. ایران در قسمت جنوب شرقی سایت اکسپو و در فضایی به مساحت تقریبی ۲۰۰۰مترمربع در یکی از مطلوب ترین موقعیت های موجود، روبروی پاویون کشورهای سوئیس، ایالات متحده آمریکا و آلمان و در مجاورت پاویون کشور شیلی قرار گرفته است.

پاویون ایران در دو طبقه مجزا شامل ، سرزمین پاویون و طبقه همکف طراحی و ساخته شده که در فضای سرزمینی که با گونه های متنوع گیاهی و نور پردازی تزئین گردیده ، اقلام نمایشی کمیته های مختلف ارائه شده است .فضای اختصاص یافته این بخش شامل کمیته فرهنگ و هنر جهت نمایش ۴ سردیس از آثار حجمی هنر مدرن و معاصر از مشاهیر ایران، کمیته کشاورزی و تغذیه جهت نمایش اقلام و محصولات کشاورزی از قبیل زعفران، زرشک، پسته ،خشکبار،خاویار و…،کمیته گردشگری و صنایع دستی جهت نمایش محصولات صنایع دستی، کمیته محیط زیست، انرژی و فناوری های نوین جهت نمایش ماکت های نوین محیط زیست و کمیته علمی و فناوری جهت نمایش محصولات نانو و داروهای نوترکیب می باشد. در انتهای فضای نمایشی سرزمین پاویون ایران بخش محل برگزاری رویدادهای زنده از جمله اجرای ۸ نوبت موسیقی سنتی از نواحی کشور مان قرار دارد.

طبقه همکف پاویون ایران شامل بخش تجاری و رستوران است که در بخش تجاری، محصولات خوراکی، صنایع دستی، محصولات ارگانیک، کالاها و اقلام صادراتی کشورمان جهت فروش ارائه  می گردد ، در بخش رستوران پاویون ایران، انواع غذاهای سنتی ایرانی، نوشیدنی ها و میان وعده ها جهت بازدید کنندگان سرو و ارائه می گردد .که مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفته است . همچنین در دیواره سالن پاویون ج.ا.ایران نیزبا استفاده از ال ای دی ۱۶۵ متری سراسری و حقیقت مجازی و انعکاس تصویر آن روی LCD و مانیتور، فیلمهای نمایشی جهت نظاره بازدیدکنندگان تعبیه گردیده که حال و هوای بسیار زیبایی را با استفاده از تکنولوژیهای روز جلوه های جذابی از ابعاد مختلف به این پاویون بخشیده است.

عناوین محتوای نمایشی شامل مستندهای ایمان به برکت زمین، جاذبه های فرهنگی، طبیعی و گردشگری ایران و ایران امروز،معرفی اقوام ایرانی، باغ ایرانی، سیستم آبرسانی قنات، استفاده بهینه از باد در آسیاب بادیهای ایرانی، ویدئو آرت محصولات باغی، دانه های گیاهی، سفره های غذایی، آئین ها و مراسم، تکنولوژی و آبیاری و صنایع دستی و نمایش فرهنگ و هنر ایران زمین میباشد.

لازم به ذکر است : ساعات کار نمایشگاه از ۹ صبح لغایت ۱۰ شب بوده و پیش بینی می شود اکسپو میلان، در ۶ ماه برگزاری بالغ بر۲۰ میلیون بازدیدکننده داشته باشد و بر این اساس، بیش از ۲ میلیون نفر از پاویون ج.ا. ایران بازدیدخواهند نمود .