غرفه نمایشگاهی چیست ؟ تمامی نکاتی که باید بدانید

طبق تعریف، غرفه نمایشگاهی به معنای ساختاری است که به خوبی طراحی شده است که توسط برندها در نمایشگاه ها برای نمایش محصولات و خدمات خود استفاده می شود. ساده به نظر می رسد، درست است؟ خوب، آنقدرها هم که فکر می کنید ساده نیست. یک غرفه نمایشگاهی جذاب و خوش ساخت همیشه توسط متخصصان به معنای غرفه سازان نمایشگاهی طراحی می شود. این غرفه های نمایشگاهی به گونه ای ساخته شده اند که به کسب و کارها اجازه می دهد محصولات و خدمات خود را به حرفه ای ترین و جذاب ترین شکل ارائه دهند.
این پلتفرمی است که در آن متخصصان فروش می توانند به مشتریان خود بینش دقیقی از محصولات و خدمات خود ارائه دهند. این غرفه‌های نمایشگاهی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برندها بتوانند با راحت‌ترین حالت ارتباط برقرار کنند و محصولات و خدمات خود را به نمایش بگذارند که در نهایت منجر به فروش و فروش بیشتر می‌شود.

غرفه سازان نمایشگاهی چگونه غرفه شما را طراحی می کنند؟

غرفه سازان نقش مهمی در طراحی غرفه نمایشگاهی شما دارند. آنها نه تنها طراحی می کنند بلکه هدف و هدف شما از شرکت در نمایشگاه ها را نیز درک می کنند. در اینجا مراحلی وجود دارد که سازندگان غرفه نمایشگاهی هنگام طراحی غرفه شما در نظر می گیرند.

هدف خود را درک کنید و مفهوم آن را توسعه دهید

طراحان غرفه های حرفه ای همیشه هدف شما را درک خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنند که غرفه شما به بهترین وجه با اهداف و اهداف شما مطابقت دارد و تأثیر قابل توجهی در روز نمایشگاه می گذارد. ایده های طراحی غرفه شما بر اساس فضای کف، بودجه و محل غرفه شما در سالن نمایشگاه خواهد بود. گرافیک و تجهیزات نیز مطابق با محل استند شما تعیین می شود. سازندگان غرفه‌های نمایشگاهی در آلمان چه یک نمایشگاه محلی یا یک نمایشگاه بین‌المللی باشد، به خوبی از طرح‌های غرفه‌های نمایشگاهی که هنگام نمایشگاه در آلمان یا هر جای دیگر اروپا به نفع شماست، آگاه هستند.

ایده های طراحی را به اشتراک بگذارید

دارای مشخصات پایه است، ساخت غرفه شما آغاز خواهد شد. می توانید در مرحله طراحی تغییراتی را در طرح ایجاد کنید. غرفه ساز شما مطمئن خواهد شد که غرفه نمایشگاهی شما بهترین استفاده را از فضایی که به شما اختصاص داده شده است. پیمانکار غرفه شما بودجه شما را می داند و در حین توسعه مفهوم طراحی در بودجه شما باقی می ماند، زیرا آنها سال ها در طراحی غرفه بر اساس اندازه فضا، بودجه، اندازه غرفه، محل غرفه، هدف برند و غیره تخصص کسب کرده اند.

طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی را طبق هدف خود نهایی کنید

هنگامی که از مفهوم طراحی نهایی راضی بودید، ساخت غرفه شما آغاز خواهد شد. سازندگان غرفه نمایشگاهی ماهر و واجد شرایط همیشه با انواع مواد درجه یک کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که غرفه شما نشان می دهد که چقدر به تجارت و مشتریان خود اهمیت می دهید.

نصب غرفه نمایشگاهی شما

از توسعه مفهومی گرفته تا مونتاژ تجهیزات و تاسیسات در محل نمایشگاه، طراحان غرفه نمایشگاهی هر چیزی را که برای اجرای یک نمایش خوب نیاز دارید پوشش می دهند. کارشناسان نصب اطمینان حاصل می کنند که نمای نهایی غرفه نمایشگاهی شما همان چیزی است که در وهله اول نهایی کرده اید و تصور کرده اید. آنها مطمئن خواهند شد که هیچ مشکلی در لحظه آخر وجود ندارد.

غرفه خود را زیبا کنید

مونتاژ غرفه شما با تمام تجهیزات و فناوری های مورد نیاز یکی از وظایف کلیدی غرفه ساز نمایشگاهی شما است. نصب نهایی همچنین شامل ویژگی های اضافی مانند نورپردازی، میز، تلویزیون و هر چیزی است که غرفه نمایشگاه شما را جلب کند.

مدیریت پروژه

طراحان حرفه ای غرفه نمایشگاهی همیشه این واقعیت را درک می کنند که برنامه ریزی و اجرای غرفه نمایشگاهی برای نمایشگاه تجاری می تواند یک کار دست و پا گیر باشد. برای اینکه کارها برای شما یکپارچه و بدون دردسر باشد، یک مدیر پروژه اختصاصی در کنار خود خواهید داشت. این شخص در تمام مراحل، از توسعه مفهوم تا نصب، نقطه تماس شما باقی می ماند. خواه هماهنگی بین شما و برگزارکننده، رسیدگی به امور اداری یا نظارت بر ساخت غرفه باشد، مدیر پروژه برای همه چیز پیشرو شما خواهد بود. در مجموع، مدیر پروژه شما اطمینان حاصل می کند که نمایش شما طبق برنامه پیش می رود.

چگونه بهترین غرفه سازان نمایشگاهی را پیدا کنیم؟

اکنون که می دانید غرفه نمایشگاهی شما چگونه ساخته می شود و فرآیند طراحی آن را درک می کنید، همچنین باید درک کنید که نقش پیمانکار غرفه نمایشگاهی شما فراتر از مسئولیت های اصلی است که در بالا به آن پرداختیم. حتماً تعجب می کنید که چگونه می دانید که آیا با بهترین پیمانکار غرفه نمایشگاهی کار می کنید یا خیر.
اینجا ما پارامترهایی را توضیح می دهیم که به شما کمک می کند بهترین غرفه سازان نمایشگاهی در ایران را پیدا کنید.
استانداردها
کیفیت و قابلیت اطمینان را بررسی کنید کیفیت و قابلیت اطمینان اولین چیزی است که باید در هنگام استخدام غرفه ساز نمایشگاهی تمرکز کنید. یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار، بررسی سوابق و مشاهده نوع کاری است که آنها به مشتریان قبلی خود تحویل داده اند. به عنوان یک غرفه دار، برای شما مهم است که بدانید آیا موادی که استفاده می شود محکم و انعطاف پذیر هستند یا خیر. همیشه بهتر است از قبل سؤال کنید تا بتوانید مقایسه بهتری داشته باشید و در نتیجه تصمیمی آگاهانه بگیرید.
در صورت خرید غرفه نمایشگاهی، از پیمانکار غرفه خود بپرسید که آیا غرفه شما برای فضاها و چیدمان های مختلف قابل تنظیم است یا خیر. هنگامی که یک پایه می‌خرید، می‌خواهید بارها و بارها از پایه خود استفاده کنید، که تنها در صورتی امکان‌پذیر است که پایه از مواد با کیفیت عالی ساخته شده باشد و بتواند در برابر سایش مقاومت کند. مطمئن شوید که پیمانکار غرفه شما چنین تضمینی را به شما ارائه می دهد.
ارزیابی استانداردهای روش های کارآمدی هزینه
زمانی که قصد شرکت در یک نمایشگاه یا نمایشگاه تجاری را دارید، باید نوع خاصی از بودجه را داشته باشید. و آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که بیش از حد برای غرفه نمایشگاه خود خرج کنید. غرفه ساز نمایشگاهی واجد شرایط و آموزش دیده همیشه در حد بودجه شما خواهد بود. محل اجاره، زمان، و هزینه های بالای پیمانکار و کارکنان پرهزینه شما می تواند بر هزینه نهایی غرفه نمایشگاه شما بیافزاید. اطمینان حاصل کنید که بسته اجاره ای که قصد دارید نهایی کنید، همه چیز را شامل می شود و هزینه اضافی در بر ندارد.
معیارهای اخلاق کاری
را اندازه بگیرید فقط تصور کنید که غرفه شما در زمان مشخص آماده نیست یا غرفه شما آماده است اما در روز نمایشگاه به موقع تحویل داده نشده است. شبیه یک کابوس به نظر می رسد؟ این دلیلی است که شما باید اخلاق کاری سازنده غرفه نمایشگاهی خود را بسنجید. اطمینان حاصل کنید که پیمانکار شما به اخلاق کاری صحیح سوگند یاد می کند و به جدول زمانی و استانداردهای کیفیت پایبند است. شفافیت عامل دیگری است که می تواند به شما در سنجش اخلاق کاری کمک کند.
 
اگر غرفه ساز نمایشگاهی شما می تواند بسته به اندازه غرفه و طرحی که از بین طیف گسترده ای از طرح های موجود با آنها انتخاب می کنید، هزینه ای را در وب سایت خود به شما ارائه دهد، هیچ چیزی شبیه آن نیست. این بدان معنی است که آنها در مورد قیمت های خود شفاف هستند و نمی خواهند شما را در آخرین لحظه با هزینه های پنهان غافلگیر کنند. با این حال، سفارشی‌سازی همیشه با هزینه‌های اضافی همراه است، اما مطمئن شوید که پیمانکار شما نیز در این مورد زیاده روی نمی‌کند.
خدمات داخلی کامل
بسیاری از سازندگان این روزها اغلب برخی از بخش‌های طراحی غرفه شما را به سایر خدمات غرفه نمایشگاهی قرارداد می‌دهند. برای شما مهم است که بدانید آیا چیزی به پیمانکار دیگری ارائه می‌شود، زیرا این احتمال وجود دارد که خلاصه‌ای که ارائه کرده‌اید فیلتر شود زمانی که به پیمانکار دیگری می‌رسد و در نتیجه، نتیجه نهایی طراحی ممکن است با آنچه شما ارائه کرده‌اید متفاوت باشد. متصور شده اند. داشتن پیمانکار دیگری نیز ممکن است هزینه نهایی شما را افزایش دهد. ارائه طرح غرفه خود به سازنده غرفه نمایشگاهی که خدمات کامل داخلی را از ساخت مفهومی گرفته تا نصب و تدارکات ارائه می دهد، همیشه بهترین گزینه است.
نکاتی که باید قبل از ارائه خلاصه طراحی به پیمانکار غرفه در نظر بگیرید
به عنوان یک مشتری، طراحی مختصر آخرین چیزی است که می خواهید با آن مسخره کنید. خلاصه طراحی شما نتیجه پروژه شما را تعیین می کند. پیمانکار حرفه ای غرفه فرم مختصری را در اختیار شما قرار می دهد که باید با دقت کامل آن را پر کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام جزئیات به درستی پر شده است. اما کار شما به اینجا ختم نمی شود. همچنین ممکن است لازم باشد هنگام ارائه خلاصه طراحی کامل، اطلاعات زیر را نیز لحاظ کنید.
جزئیات شرکت شما باید شامل محصولات و خدمات، کشورهایی باشد که در آنها فعالیت می کنید و مدت زمان تاسیس شما. هر نوع جزئیات شرکتی که فکر می کنید می تواند برای طراح غرفه شما مفید باشد را به اشتراک بگذارید.
جدا از اندازه غرفه و سایر مشخصات، پیمانکار غرفه نمایشگاهی شما باید هدفی را که می خواهید از غرفه نمایشگاهی خود به دست آورید، بداند. چه در حال تغییر نام تجاری یا راه اندازی یک محصول جدید هستید، از ارائه این جزئیات مهم به طراح غرفه نمایشگاهی خود دریغ نکنید. خلاصه طراحی شما باید در مورد جمعیت شناسی، مخاطبان هدف، USP ها، رقبا و غیره صحبت کند. اگر قصد دارید غذای تازه و هدایایی ارائه دهید، فراموش نکنید که در خلاصه همین مورد را ذکر کنید. نحوه کار با استند (با تصاویر، سمعی و بصری، دمو و غیره) و تعداد افرادی که قرار است کار کنند نیز باید در خلاصه طراحی شما اضافه شود.
نگاه کنید و احساس کنید
برای اطمینان از اینکه غرفه نمایشگاهی شما کاملاً ظاهر و احساس برند شما را منعکس می کند، مواد بازاریابی و در صورت امکان گزارش سالانه را نیز به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید نمونه هایی از غرفه های نمایشگاهی را که دوست داشته اید در یکی از نمایشگاه های تجاری که در گذشته شرکت کرده اید به اشتراک بگذارید. پیمانکار غرفه شما می داند که سلیقه طراحی شما چگونه است. و همچنین می توانید عناصری را که در مورد آن غرفه ها برایتان جالب بود به اشتراک بگذارید. اگر متن گرافیکی و کپی آماده نمایشگاه دارید، آن را با شرکت طراحی غرفه نمایشگاهی خود به اشتراک بگذارید. اگر این کار را نکنید، طراح غرفه شما همیشه می تواند در همین زمینه به شما کمک کند.
الزامات عملکردی 
بسیاری از اوقات، غرفه داران تمایل دارند که جزئیات مهم مربوط به الزامات عملکردی غرفه را ارائه دهند. برای اطمینان از اینکه غرفه نمایشگاهی شما نیاز عملکردی شما را برآورده می کند، جزئیات مهمی مانند طرح سایت، جریان پیشنهادی ترافیک بازدیدکنندگان را به اشتراک بگذارید. آیا به آشپزخانه، فضای ذخیره سازی، وای فای، تلفن، طبقه مرتفع، کابینت های صفحه نمایش، قلاب های کیف حمل کننده نیاز دارید؟ اگر بله، ذکر این جزئیات را در خلاصه طراحی خود از دست ندهید. مطمئن شوید که به طراح غرفه نمایشگاهی خود بگویید که چگونه می‌خواهید داده‌های بازدیدکنندگان خود را به دست آورید – بارکدها یا با جمع‌آوری کارت ویزیت.
چک لیست و نکات دیگر عبارتند از:
اگر تصمیم خود را برای شرکت در نمایشگاه گرفته اید، مطمئن شوید که فضای نمایشگاه خود را خیلی زودتر رزرو کرده اید. رزرو لحظه آخری ممکن است با هزینه اضافی انجام شود. رزرو قبلی هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی می کند
نه تنها باید فضای نمایشگاهی را از قبل رزرو کنید، بلکه اجاره غرفه نمایشگاهی نیز باید از قبل رزرو شود. این به آنها زمان مناسبی برای کار بر روی ساخت غرفه و تصاویر نمایشگاهی شما می دهد
هنگامی که کتابچه راهنمای غرفه خود را همراه دارید، آن را بدون نقص به شرکت طراحی غرفه نمایشگاهی خود ارسال کنید. به این ترتیب آنها مهلت سفارش خدمات مورد نیاز شما در نمایش نهایی را از دست نخواهند داد
همچنین، محتوای گرافیکی و بصری خود را زودتر تصمیم بگیرید تا به سازنده غرفه نمایشگاه شما زمان داده شود تا قبل از نمایش نهایی یک نسخه نمایشی محصول را به شما ارائه دهد.
این مهم است که فردی از شرکت خود را برای ارتباط با تیم طراحی و مدیریت پروژه پیمانکار غرفه نمایشگاهی خود منصوب کنید. این امر ارتباط بی‌وقفه بین شما و پیمانکار شما را تضمین می‌کند و آنها همیشه کسی را خواهند داشت که در صورت وجود هرگونه شک یا سؤال با او تماس بگیرند.
پارامتری را آماده کنید که بر اساس آن موفقیت نمایشگاه خود را قضاوت کنید
اکثر غرفه داران به خود زحمت نمی دهند که پس از پایان نمایشگاه به طراحان غرفه خود بازخورد بدهند. آنها متوجه نمی شوند که این می تواند مهم باشد زیرا فعالیت تبلیغاتی پس از نمایش. شاید فکر کنید چطور؟ بنابراین موضوع اینجاست. اگر نمایش شما موفقیت آمیز باشد و طبق برنامه پیش برود، خوشحال خواهید شد که تبلیغات نمایشی را در رسانه های اجتماعی ارسال کنید و در مورد مشارکت خود در نمایشگاه تجاری صحبت کنید. جای تعجب نیست که ایده خوبی است، اما فراموش نکنید که موفقیت شما موفقیت طراح غرفه شما نیز هست.
آن‌ها دوست دارند داستان موفقیت شما را در صفحات رسانه‌های اجتماعی یا وب‌سایت‌هایشان به عنوان داستان‌های موردی موفق پست کنند. اگر آنها بازدید کننده و فالوور داشته باشند، داستان موردی شما توسط هزاران نفر دیگر خوانده می شود که به ارتقاء و آگاهی برند شما می افزاید. بنابراین دفعه بعد که یک نمایش موفق داشتید، مطمئن شوید که جزئیات زیر را ارائه کرده اید.
آیا نمایش طبق برنامه پیش رفت؟
آیا تعداد بازدیدکنندگان را همانطور که انتظار می رفت دریافت کردید؟
اگر چیزی در مورد غرفه برای شما بسیار خوب بود، آن را در بازخورد خود برجسته کنید
به آنها بگویید که آیا هدف کلی شما به دست آمده است
اگر می خواهید آنها را برای رویداد بعدی استخدام کنید، چه چیزی را می خواهید که آنها در مورد خدمات غرفه نمایشگاهی خود بهبود دهند
تصاویر غرفه خود را که در طول نمایش روی آن کلیک کرده اید به آنها بدهید
اطلاعات تماس با ما
تهران، بلوار جنت آباد مرکزی، برج طوبی، واحد ۳۰۶
۴۴۶۰۷۸۲۳ - ۴۴۶۰۷۸۲۲ - ۴۴۴۳۰۹۲۷
خدمات اصلی ما در شرکت غرفه سازی یسنا بر روی مشاوره، مدیریت و برگزاری همایش و سمینارهای سازمانی، ساخت غرفه های نمایشگاهی  و غرفه سازی نمایشگاهی، و بطور کل مدیریت رویدادهای سازمانی در زمینه های گوناگون متمرکز است.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت غرفه سازی یسنا می باشد .