یازدهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت

نمایشگاه بین المللی تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت فرصتی بی نظیر برای نمایش دانش و توان فنی شرکت های داخلی در زمینه تولید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی است. این رویداد یک پل ارتباطی بین تولیدکنندگان داخلی، مهندسان، محققان و دانشمندان علوم آزمایشگاهی ایرانی ایجاد کرده است.

یازدهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی

معرفی نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سال 1392 اقدام به برگزاری نمایشگاه های متعددی از تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت کرده است. این نمایشگاه با هدف کاهش وابستگی آزمایشگاه ‌ها به تجهیزات و مواد وارداتی، ارتقای توانمندی ‌های تولیدکنندگان داخلی و حمایت از بنگاه‌ های دانش بنیان در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی و ساخت مواد داخلی برگزار می ‌شود.
در این نمایشگاه شرکت های تولید کننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی از سراسر کشور محصولات خود را به نمایش گذاشتند. این محصولات شامل طیف وسیعی از تجهیزات و مواد آزمایشگاهی از جمله تجهیزات آزمایشگاهی عمومی، تجهیزات آزمایشگاهی تخصصی، مواد شیمیایی آزمایشگاهی، ظروف شیشه ای آزمایشگاهی و ... می باشد. میزبانی نمایشگاه مزیت های زیادی برای آزمایشگاه ها، تولیدکنندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان دارد. از مزایای این نمایشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
کاهش وابستگی آزمایشگاه‌ ها به تجهیزات و مواد وارداتی: نمایشگاه ‌های تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، فرصتی را برای آزمایشگاه‌ ها فراهم می‌کند تا با تولیدکنندگان داخلی آشنا شوند و محصولات را خریداری کنند. این امر به کاهش وابستگی آزمایشگاه به تجهیزات و مواد وارداتی کمک می کند.
مایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت
ظرفیت تولیدکنندگان داخلی: برگزاری این نمایشگاه به تولیدکنندگان داخلی کمک می کند تا محصولات خود را تبلیغ کرده و با مشتریان احتمالی ارتباط برقرار کنند. این امر می تواند به توانمندی سازندگان داخلی کمک کند و تولید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی تولید داخل را افزایش دهد.
حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان: نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت این امکان را برای کسب و کارهای دانش بنیان فراهم می کند تا محصولات خود را به نمایش بگذارند و از حمایت های دولتی برخوردار شوند. این امر می تواند به توسعه بنگاه های دانش بنیان و افزایش تولید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی پیشرفته تولید داخل کمک کند.با در نظر گرفتن مزیت های فراوان این نمایشگاه، میزبانی نمایشگاه می تواند نقش مهمی در کاهش وابستگی آزمایشگاه ها به تجهیزات و مواد وارداتی، توانمند سازی تولیدکنندگان داخلی و حمایت از بنگاه های دانش بنیان داشته باشد.
برای شرکت در این نمایشگاه به عنوان بازدیدکننده یا فروشنده باید ابتدا در سایت رسمی نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت ثبت نام کنید.

زمان و محل برگزاری یازدهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران

یازدهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت تهران از 21 لغایت 25 دی ماه 1402 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار می شود. عموم مردم می توانند از ساعت 8 صبح تا 15 از این رویداد دیدن کنند.
نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران برای اولین بار در سال ۱۳۹۲ با هدف کاهش وابستگی این بخش به محصولات وارداتی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی برگزار شد.
در این نمایشگاه تمامی شرکت‌ هایی که تجهیزات، مواد، محصولات و خدمات آزمایشگاهی تولید و ارائه می ‌کنند، برای نمایش نتایج و رقابت با رقبا ظاهر می ‌شوند. در عین حال فعالان صنعت مواد و تجهیزات آزمایشگاهی نیز می توانند از طریق این نمایشگاه با نیازهای روز در این زمینه آشنا شوند و محصولات خود را پیشرفته تر و بهینه تر کنند.
یکی از ویژگی های مهم این نمایشگاه نمایش کلیه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی عمومی و حرفه ای و مواد شیمیایی آزمایشگاهی در ایران است که می توان گفت این نمایشگاه کامل ترین و مهم ترین رویداد در این زمینه است.
برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی مزیت های زیادی دارد که از مهمترین آن ها حمایت از بنگاه های دانش بنیان، رفع وابستگی به محصولات وارداتی و افزایش صادرات است.
برای این نمایشگاه پس از اخذ تاییدیه فنی محصول، تعیین اثر بومی سازی آن و اخذ تکنولوژی ساخت یا تولید محصول، حضور متقاضی قطعی می شود و در غیر این صورت اجازه حضور در نمایشگاه را نخواهد داشت.
زمان و محل برگزاری یازدهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران
یازدهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت 1402 نسبت به سال های گذشته شکوه‌ تر خواهد بود و در چند بخش به نام های:
 • نفت، گاز و پتروشیمی
 • الکترونیک و نرم افزار
 • ساختمان، عمران و سازه ها
 • مکانیک، شیمی و متالورژی
 • کشاورزی و محیط زیست
 • فیزیک پایه
 • تجهیزات آزمایشگاهی عمومی
 • مهندسی پزشکی و بیومواد
 • مواد آزمایشگاهی
 • خدمات سکوبندی
 • خدمات کالیبراسیون
 • تجهیزات آموزش مدرسه و آزمایشگاهی

اگر شما نیز در زمینه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی فعالیت می کنید، می توانید در این نمایشگاه حضور یافته و از مزایای آن در جهت رشد و توسعه کسب و کار خود استفاده کنید. همچنین می توانید با قرار دادن تبلیغات سازگار با محیط زیست در نمایشگاه های بین المللی، برند خود را به تعداد زیادی از افراد جامعه هدف خود معرفی کنید.

یازدهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران

نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت

در این نمایشگاه 330 شرکت دانش بنیان با به نمایش گذاشتن بیش از 10 هزار و 500 محصول و تجهیزات جانبی شرکت کردند.
این نمایشگاه محصولاتی را در سیزده زمینه از جمله مهندسی پزشکی و بیومواد، ارائه دهندگان خدمات کالیبراسیون، تجهیزات تست با فناوری های کاربردی، ماشین آلات، شیمی و متالورژی، برق، الکترونیک، نرم افزار و شبیه سازی، مهندسی عمران و ساخت و ساز، تجهیزات و ماشین آلات به نمایش می گذارد. تجهیزات در زمینه های فناوری استراتژیک، نفت، گاز و پتروشیمی، مواد آزمایشگاهی، کشاورزی و محیط زیست، فیزیک بنیادی، تجهیزات آزمایشگاهی عمومی و تست و بازرسی صنعتی بود.
این نمایشگاه شامل بخش های مرتبط با ترویج طراحی محصولات ایران ساخت  است. به دنبال تجربه موفق میزبانی اولین جایزه طراحی ایران، نمایشگاه 1400 ایران ساخت با همکاری مرکز طراحی ایران، با هدف ارزیابی وضعیت طراحی صنعتی محصولات ایران ساخت  و ترغیب تولیدکنندگان تجهیزات آزمایشگاهی به استفاده از فرآیندهای طراحی صنعتی و مشوق های ویژه برای آن ها در نظر گرفته شده است. پروژه هایی که جوایز طراحی را دریافت کرده اند شامل تجهیزاتی مانند محور های آزمایشگاهی و پزشکی، تجهیزات کامپیوتری و فناوری اطلاعات، ماشین آلات صنعتی و روباتیک، طراحی فضای فناوری نوآورانه، فناوری مانند آموزش، صنایع خلاق سرگرمی، صنایع دستی و بسته بندی است.
جلسات B2B با هیئت های خارجی در طول نمایشگاه برگزار شد، تورهای دانشجویی و دانش‌آموزی برگزار شد و سومین جایزه طراحی ایرانی با همکاری مرکز طراحی ایرانیان در زمینه های زیر همزمان با نمایشگاه با تندیس، لوح تقدیر و جوایز نقدی برگزار شد. ارائه خدمات پزشکی و آزمایشگاهی مشارکت شرکت های فعال در حوزه تجهیزات در نمایشگاه ایران ساخت  از جمله فعالیت های حمایتی این نمایشگاه است.
نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت
برگزاری سمینارهای آموزشی ایجاد و توسعه مراکز هم آفرینی، معرفی طرح های اعتبار مالیاتی، ارائه اولین طرح های تولیدی، ارزیابی و بررسی مجدد شرکت های دانش بنیان، پشتیبانی گمرکی و فناوری بین‌المللی این مرکز تعاملی به شرکت‌ کنندگان در نمایشگاه راه‌ حل ‌هایی برای تولید سری‌ های کم مبتنی بر تولید افزودنی (چاپ سه بعدی) و پشتیبانی از توسعه صادرات اشاره کرد که از دیگر پروژه های یازدهمین نمایشگاه ایران ساخت است. 
بخشی از هزینه های تدارکات مرکز تحقیقات علمی دولتی بر اساس سطح محصول، سطح اول 40 درصد، سطح دوم 25 درصد و سطح سوم 10 درصد به عنوان معاونت پشتیبانی در این نمایشگاه پرداخت می شود.
ترویج اعطای تسهیلات اجاره و برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت های موجود بر اساس قانون جهش تولید، مانند اعتبارات مالیاتی برای گسترش بازارها در بخش صنعتی، استفاده از یارانه ها با توجه به سطح حمایت برای توسعه کارگاه ها و زیرساخت های صنعتی برای اکوسیستم های نوآوری آزمایشگاهی اعم از مراکز نوآوری، شتاب دهنده ها، کارخانه های نوآوری و مراکز هم آفرینی برای ایجاد و تجهیز آزمایشگاه های کارخانه، آزمایشگاه ها و کارگاه های تخصصی نمونه سازی شرکتی، تولید آزمایشی و صنعتی و استارت آپ های مستقر در مراکز فوق الذکر و با حمایت معاونت پشتیبانی علمی اعلام شده است.
همچنین علاوه بر ارائه سطح حمایتی تا سقف 3 میلیارد ریال به ازای هر آزمایشگاه، یارانه ویژه ای برای تامین تجهیزات آزمایشگاه در مدارس و موسسات دانش آموزی عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی و شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی و و ارائه تسهیلات تا سقف 15 میلیارد ریال برای توسعه بازار بنگاه ها با هزینه کم با نمایندگی یکی از صندوق های تحقیقات و فناوری در دستور کار معاونت علمی قرار دارد.
اطلاعات تماس با ما
دفتر مرکزی: تهران، بلوار جنت آباد مرکزی، برج طوبی، واحد ۳۰۶ و ۳۰۷
۴۴۶۰۷۸۲۳ - ۴۴۶۰۷۸۲۲ - ۴۴۴۳۰۹۲۷ - ۴۶۰۴۵۳۳۰
کارخانه : جاده مخصوص کرج، گرمدره ، جنب کارخانه اتمسفر، خیابان سروستان، کوچه سروستان سوم شرقی، کارخانه گروه مهندسی یسنا
تلفن کارخانه: ۰۲۶۳۶۱۰۷۶۲۶

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه یسنا می باشد .